دامنه اصلی Radinoplus.com می باشد. تمامی اکانت های همکاری در سایت جدید فعال می باشد. لطفا برای مشاهده کاملتر محصولات و خرید عمده به سایت رادینو پلاس مراجه بفرمایید.

← هر گونه سوال در خصوص خرید عمده و فعال شدن اکانت همکاری را با شماره تماس 59000-388-025 داخلی پنج مطرح بفرمایید. →

12 ترفند سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی

سالم نگه 12 ترفند داشتن عمر باطری گوشی

آیا در موقعیتی بودید که باطری گوشی تمام شود و امکان شارژ کردن ندارید، در این زمان به گوشی هوشمند نیاز ویژه ای دارید؟ در این زمان ترفند های افزایش عمر باطری نقش مهمی دارد. در این نوشته به بررسی 12 ترفند برای سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی می پردازیم.  آیا می دانید چرا پاوربانک زود شارژ خالی می کند؟

ویبره چه نقشی در کاهش و افزایش عمر باطری دارد؟

آیا می دانستید ویبره ( لرزش گوشی ) یکی از مهم ترین نقش ها را در هدر رفتن باطری دارد. اگر در مکانی هستید که بدون زنگ گوشی با نور گوشی متوجه تماس می شوید ، در این حالت زنگ یا ویبره  غیر فعال کنید . خاموش یا غیر فعال کردن ویبره گوشی یکی از راه های سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی است. جالب است بدانید کم کردن میزان صدای گوشی یکی از دیگر راه ها می باشد. اگر از زنگ  های پیش فرض استفاده کنید. بخاطر این که به پردازنده نیاز ندارد باعث سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی می شود.

ترفند های سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی

1. استفاده نکردن از فلش

یکی دیگر از راه های سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی استفاده نکردن از فلش دوربین ها می باشد. بخاطر این که گجت کوچک  ، انرژی بسیاری لازم دارند. برای به دست آوردن انرژی از باطری گوشی استفاده می کند.

نکته : اگر پشت سر هم از گوشی عکس بگیرد باعث مصرف بیشتر باطری می شود.

2. تاثیر نور صفحه نمایش در مصرف باطری

صفحه نمایش گوشی هوشمند بزرگ است و باعث می شود باطری بیشتری مصرف شود، جالب است بدانید بعضی از گوشی ها حسگر تنظیم نور دارند. این حسگر در محیط های روشن به صورت خودکار نور صفحه را کم و در محیط های تاریک نور را زیاد می کنند. یکی دیگر از راه های سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی کم کردن میزان نور در صفحه نمایش است، این کار حداکثر 50 % انرژی را ذخیره کند و باعث افزایش عمر باطری بشود.

صفحه نمایش گوشی هوشمند بعد از مدتی بدون استفاده خاموش خواهد شد. این کار کمک بسیاری به افزایش عمر باطری گوشی می کند. با کم کردن زمان خاموش شدن در تنظیمات به سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی کمک بسیاری کنید.

12 ترفند سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی

3. برنامه های پر مصرف غیر فعال کنید

جالب است بدانید برنامه های کاربری گوشی مانند بلوتوث ، وای فای ، GPS،  GPRS جزء برنامه های پر مصرف باطری گوشی می باشند. این برنامه در حالت فعال اگر استفاده نشوند باعث مصرف باطری می شوند. این برنامه ها به عبارتی خورنده باتری هستند، برای سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی این برنامه ها غیر فعال کنید.

4. به جای تماس و ایمیل از پیامک استفاده کنید

آیا می دانستید ارسال ایمیل 2 تا 4 برابر بیشتر از تماس انرژی مصرف می کند. در زمان هایی که باطری کم است هرگز ایمیل ارسال نکنید. به جای ارسال ایمیل با فرد تماس بگیرد. اگر می توانید پیامک ارسال کنید، این روش در افزایش عمر باطری نقش قابل توجه ای دارد. زیرا فقط نوشتن پیامک انرژی مصرف می کند و ارسال انرژی مصرف نخواهد کرد. بیشتر گوشی های هوشمند صدا های کوتاهی برای فعالیت های گوشی دارند. به عنوان مثال : کلید های صفحه کلید یا در زمان تایپ صدا ، خاموش روشن کردن و…. صداهای کوتاه غیر ضروری را کاهش دهید تا باعث سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی شود.

به جای تماس و ایمیل از پیامک استفاده کنید

5. برای مکالمه از گوشی استفاده کنید

کار های مانند بازی کردن ، تماشا کردن ویدیو ، دیدن عکس و استفاده از اینترنت و وبگردی همه این ها باعث کاهش مصرف باتری می شود. در زمانی که مصرف باتری گوشی کم است از این برنامه ها استفاده نکنید. در این زمان فقط برای برقراری تماس از گوشی هوشمند استفاده کنید.

6. اگر آنتن دهی ضعیف گوشی را خاموش کنید

جستجو کردن برای آنتن یکی از کار های است که انرژی زیادی مصرف می کند. در مکان های که آنتن دهی ضعیف است گوشی دنبال سیگنال می گردد و این کار باعث مصرف باتری می شود. در محل های که پوشش دهی شبکه وجود ندارد بهتر گوشی خود را خاموش کنید یا در حالت پرواز قرار دهید . آیا می دانستید مکان های شلوغ باعث افزایش مصرف باطری می شود زیرا کاربرانی که از دکل واحد استفاده می کنند افزایش میابد.

7. جلوگیری از مصرف کامل شارژ باطری گوشی

هرگز اجازه ندهید شارژ باطری به صفر برسد و دستگاه خاموش شود همیشه قبل از خاموش شدن گوشی را شارژ کنید . اگر در زمانی که 20 % باطری تمام شده آن را شارژ کنید ، باطری شما عمر بیشتر از یک چرخه 0 تا 100 % خواهد داشت. این کار باعث سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی می شود.

8. جلوگیری از شارژ کردن کامل گوشی

یکی از راه های سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی شارژ کردن درست آن است. باطری های لیتیومی هرگز به شارژ کامل 100 % نیاز ندارند. مطالعات نشان داده شارژ کردن تا 80 درصد می تواند مناسب و ایده آل باشد، اگر باطری را تا 100% شارژ کرده اید هرگز بیشتر از آن به برق متصل نکنید این اشتباه یکی از نکات مهم در سالم نگه داشتن عمر باتری گوشی است، که خیلی از افراد سهوا این کار را انجام می دهند و سلامت باطری به خطر می اندازند. برای جلوگیری از این اتفاق از آداپتور هوشمند استفاده کنید که پس از شارژ کامل از رسیدن برق جلوگیری کند.

جلوگیری از کاهش عمر گوشی

9. از کاهش عمر باطری جلوگیری کنید

آیا برایتان پیش آمده که باتری چند سلول نمایش می دهد ولی ناگهان با یک تماس کوتاه خاموش می شود. این اتفاق بدین معنی است که باتری عمر خود را کرده و فاسد شده است. در این زمان نمی توان به باتری کمک کرد. اگر باتری نو خریداری کرده اید حتما توجه کنید قبل از خالی شدن باطری
آن را شارژ نکنید. این کار به مرور عمر باطری را از بین میبرد.

10. از گرما گوشی را دور نگه دارید

گرما دشمن مهم  کاهش مصرف باطری می باشد. سعی کنید زمانی که باطری در حال تمام شدن است در مکان های گرم مانند ماشینی که در آفتاب پارک شدن در دست یا تماس بدن قرار ندهید. زیرا گرمای بدن باعث کاهش مصرف باطری می شود. بهترین مکان برای سالم نگه داشتن در محیط های خنک است. یکی از مهم ترین ترفند ها برای سالم نگه داشتن عمر باطری دمای مناسب نگهداری می باشد. هر چه دما بیشتر باشد باطری انرژی بیشتری مصرف می کند.

افزایش عمر باطری گوشی
11. خالی کردن کامل شارژ به صورت ماهانه

شاید این حرفی که میزنیم کمی برایتان عجیب باشد، ولی نکته مهمی در پشت آن وجود دارد. باطری ها دارای یک ویژگی هستند که زمان باقی مانده تا اتمام شارژ تخمین می زنند و اعلام می کنند. ممکن است این تخمین با اشتباهاتی روبه رو شود ، برای جلوگیری از این اتفاق اجازه دهید باطری به صورت کامل خالی شود و گوشی هوشمندتان خاموش شود.

12. غیر فعال کردن برنامه های پس زمینه

هر اپلیکیشنی که در پس زمینه در حال اجرا است ، از باطری گوشی انرژی مصرف می کند . این به معنی خالی شدن مصرف باطری است. وقتی که یک برنامه را می بندیم تنها از آن خارج شده اید این اپلیکیشن برای بررسی اطلاعات جدید ، تماشای فعالیت شما و پینگ سرور در پس زمینه در حال اجرا می باشد. بدین صورت می توانید از اپلیکیشن هایی برای رفع این مشکل استفاده کنید.

خرید وسایل جانبی برای شارژ دهی گوشی

می توان مقدار معینی از باتری گوشی اندرویدی خود استفاده کنید. انواع مختلف پاور بانک و باتری یدکی در مراکز معتبر وجود داردکه در مواقع نیاز به شارژ می توانید از آن استفاده کنید. آیا می دانستید قاب هایی وجود دارند که می توانند شبیه به یک شارژر همراه عمل کنند و نیاز شما به حمل دستگاه نداشته باشد. آیا می دانید چگونه می توان تفاوت شارژ اصلی و تقلبی سامسونگ تشخیص دهیم.

7 دیدگاه برای 12 ترفند سالم نگه داشتن عمر باطری گوشی ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه