دامنه اصلی Radinoplus.com می باشد. تمامی اکانت های همکاری در سایت جدید فعال می باشد. لطفا برای مشاهده کاملتر محصولات و خرید عمده به سایت رادینو پلاس مراجه بفرمایید.

← هر گونه سوال در خصوص خرید عمده و فعال شدن اکانت همکاری را با شماره تماس 59000-388-025 داخلی پنج مطرح بفرمایید. →

راهنمای 3 مدل رایج خرید کارت حافظه با قیمت مناسب

راهنمای خرید کارت حافظه

جالب است بدانید دستگاه های امروزه برای ذخیره سازی اطلاعات از کارت حافظه بهره می گیرند. خرید کارت حافظه با تنوع بسیاری در دستگاه های مانند گوشی های همراه ، لپ تاپ ، دوربین و… استفاده می شود. هر کاربر بر اساس نیاز کارت حافظه مخصوص به خود را خریداری می کند. نمی توان یک نوع کارت حافظه را برای چند کاربر پیشنهاد دهیم. به عنوان مثال فردی که قصد دارد با دوربین عکاسی عکس های بسیاری بگیرد یا فردی که علاقمند است با وضوح 4K فیلم برداری کند به کارت حافظه سریع تری نیاز خواهد داشت. ولی کاربران عادی می توانند از حافظه های معمولی استفاده کنند. در راستای پیشرفت تکنولوژی کارت های حافظه از اصطلاحات خاصی بهره مند شدند. در این نوشته سعی کردیم با معنای بیشتر کارت حافظه آشنا شوید. آیا می دانید چرا پاور بانک زود شارژ خالی می کند؟

بررسی سرعت کارت حافظه

بررسی خرید انواع کارت حافظه و استانداردها

جالب است بدانید هر دستگاه با یک نوع کارت حافظه سازگاری دارد و متاسفانه نمی توان از مدل های دیگر بهره گرفت. کارت حافظه در تعداد پین های اتصال ، نوع اتصال و ابعاد با هم متفاوت هستند. بدین صورت در زمان خرید کارت حافظه از نوع کارت حافظه دستگاه اطلاع کسب کنید. برای آگاهی از مدل کارت حافظه دو راه دارید: راه اول : به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید .  راه دوم: مدل دستگاه در گوگل سرچ کنید و از نوع کارت حافظه مطلع شوید. در دنیای کارت های حافظه سه نوع اصلی داریم در ادامه به بررسی آن می پردازیم ، همراه ما باشید.

مزایای کارت حافظه SD

آیا می دانید کارت حافظه SD چه کاربری دارد؟

یکی از بهترین کارت حافظه که بیشتر در دوربین های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد مدل SD می باشد. ممکن در زمان خرید کارت حافظه SD از لوگوهای مانند SDHC  ، SDXC نیز دیدن کنید. که این دو لوگو از نظر شکل و ظاهر با کارت حافظه SD تفاوتی ندارد. زمانی که این دو لوگو در کارت وجود داشت به این معناست که کارت حافظه شما ظرفیت بیشتری دارد. حالا با ذکر یک مثال ساده به بررسی می پردازیم. هرگز شما کارت حافظه SD که ظرفیت 8 گیگابایتی دارد با لوگوی مانند SD در مراکز معتبر پیدا نخواهید کرد. جالب است بدانید این نام گذاری ها از استاندارد هایی که در SDA صورت می گیرد. این نام گذاری کارت های SD به قانون گذاری موسسه SDA برمی گردد. در ادامه برای درک بهتر نام گذاری موسسه SDA هر یک از لوگو های SD ، SDHC  ، SDXC شرایط دریافت توضیح می دهیم:

انواع نام گذاری کارت حافظه

  • مدل اول خرید کارت حافظه SD که از ظرفیت یک مگا بایت تا 2 گیگابایت و مدل های محدود ظرفیت 4 گیگابایت دارند.
  • مدل دوم SDHC که از ظرفیت 2 گیگابایت تا 32 گیگابایت طراحی شده است.
  • مدل سوم SDXC که از ظرفیت 32 گیگابایت تا 2 ترا بایت در مراکز معتبر به فروش می رسد.

بررسی کارت حافظه CF

مزایای کارت حافظه micro SD

بعد از کارت های حافظه SD یکی دیگر از بهترین کارت های حافظه مدل micro SD می باشد. این کارت حافظه در گوشی های همراه افرادی که تمایل به افزایش ظرفیت گوشی خود را دارند مورد استفاده قرار می گیرد. کارت حافظه micro SD همان طور که از نام مشخص است یک مدل کوچک شده از رایج ترین کارت حافظه یعنی SD است. شما با خرید کارت حافظه micro SD می توانید با تبدیل ساده آن را به کارت SD تبدیل کنید. آیا می دانستید با خرید کارت حافظه micro SD تبدیل به کارت SD در بسته بندی محصول قرار دارد. اگر کارت حافظه micro SD خریداری کردید که آداپتور نداشت می توانید با قیمت ارزان از مراکز معتبر رادینو خریداری کنید. جالب است بدانید بین سایز کارت حافظه SD  و micro SD یک مدل سوم به اسم mini SD  داشتیم که قرار بود در گوشی های همراه مورد استفاده قرار گیرد ، که بین این دو سایز قرار داشت ولی کارت micro SD در سایز کوچک برنده این بازار شد و کم کم mini SD از بازار خرید کارت حافظه حذف شد.

مزایای رم میکرو 128 گیگ لوتوس مدل Lotous 600X

ظرفیت رم میکرو 128 گیگ لوتوس  ، سرعت خواندن اطلاعات:  600 X،  کلاس 10 ، پشتیبانی از 4K ، دارای استاندارد سرعت  UHS-I،  جنس بدنه: پلاستیک نرم ، مقاوم در برابر برابر آب، گرد و غبار، شوک ، گارانتی مادام العمر دارد. قیمت این رم در رادینو 405.500 تومان است.

 

مزایای رم میکرو 128 گیگ لوتوس مدل Lotous 600X

رم میکرو 64 گیگ لوتوس مدل Lotous 600X

ظرفیت رم میکرو 64 گیگ لوتوس ، سرعت خواندن اطلاعات:  600 X،  کلاس 10 ، پشتیبانی از 4K ، دارای استاندارد سرعت UHS-I،  جنس بدنه: پلاستیک نرم ، مقاوم در برابر برابر آب، گرد و غبار، شوک ، گارانتی مادام العمر دارد. قیمت این رم در رادینو 178.000 تومان است.

 

رم میکرو 64 گیگ لوتوس مدل Lotous 600X

رم میکرو 16 گیگ لوتوس مدل Lotous 433X

ظرفیت رم میکرو  16 گیگ لوتوس  ، سرعت خواندن اطلاعات:  443 X،  کلاس 10 ، پشتیبانی از 4K ، دارای استاندارد سرعت UHS-I،  جنس بدنه: پلاستیک نرم ، مقاوم در برابر برابر آب، گرد و غبار، شوک ، گارانتی مادام العمر دارد. قیمت این رم در رادینو 95.500 تومان است.

 

رم میکرو 16 گیگ لوتوس مدل Lotous 433X

خرید کارت حافظه CF

در بالا اشاره کردیم که بیشتر دوربین های دیجیتال از کارت حافظه SD استفاده می کنند. ولی بعضی از دوربین های جدید DSLR و تعدادی از دوربین های قدیمی از کارت حافظه مدل سوم یعنی کارت حافظه CF استفاده می کنند. این کارت حافظه از SD ها بزرگتر هستند و استحکام بهتری دارند.

کدام افراد ظرفیت کارت حافظه بالا و متوسط مناسب شان است؟

واحد اندازه گیری ظرفیت کارت حافظه گیگابایت (GB) می باشد. جالب است بدانید در برخی از بازار های غیر رسمی به جای گیگابایت مثلا می گویند یک کارت حافظه 32 گیگ نیاز دارم. منظور از ظرفیت فضای ذخیره سازی کارت حافظه است. بعضی افراد می پندارند هر چقدر کارت حافظه ظرفیت بیشتری داشته باشد مناسب تر است ، ولی نمی توان گفت ظرفیت بیشتر بهترین راه است. آیا می دانستید بیشتر عکاس ها به جای خرید یک کارت حافظه با ظرفیت بالا از دو کارت حافظه با ظرفیت متوسط بهره می گیرند. بدین دلیل که اگر به هر دلیل یکی از کارت های حافظه خراب شد اطلاعات کارت حافظه دوم باقی بماند، اگر متاسفانه یک کارت حافظه با ظرفیت بالا بسوزد ،  تمام اطلاعات از بین خواهد رفت. بسیاری از افراد هستند که تمایل به خرید کارت حافظه با ظرفیت بالا دارند. افرادی که عکاس ورزشی هستند یا فیلم بلند تهیه می کنید کارت حافظه با ظرفیت بالا مناسب شان است.

انواع ظرفیت های کارت حافظه

خرید کارت حافظه در ظرفیت مشخص در مرکز معتبر رادینو به فروش می رسد ، افراد باید نزدیک ترین ظرفیت به نیاز خود را خریداری کنند . جالب است بدانید غیر از حافظه های یک گیگابایتی بقیه حافظه ها ظرفیت زوج دارند ، یعنی نمی توان یک کارت حافظه 35 گیگابایتی را پیدا کنید. غیر از حافظه 200 گیگا بایتی بقیه حافظه ها توان عدد 2 هستند. کارت های حافظه موجود در بازار عبارت از : 1 گیگا بایت ، 2 گیگا بایت ، 4گیگا بایت ، 8 گیگا بایت ، 16 گیگا بایت ، 32 گیگا بایت ، 128 گیگا بایت ، 200 گیگا بایت ، 256 گیگا بایت ، 512 گیگا بایت می باشد. پرفروش ترین ظرفیت کارت حافظه 16 گیگا بایت ، 32 گیگا بایت ، 64 گیگابایت می باشند. بررسی تفاوت شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ چگونه است.


راهنمای خرید کارت حافظه

بررسی سرعت کارت حافظه

در زمان خرید کارت حافظه غیر از ظرفیت باید به سرعت کارت حافظه توجه کرد. آیا می دانید کارت های حافظه با چه سرعتی داده ها روی خود ذخیره و جابه جا کنند. حالا با مفاهیم چون Write نوشتن و Read خواندن در دنیای کارت حافظه آشنا می شوید. Write و Read واحد مگا بایت بر ثانیه (MB/S) هستند، یعنی هر آنچه این عدد بیشتر باشد سرعت کارت حافظه ها بیشتر است. به عنوان مثال Write (نوشتن) اگر با دوربین خود چند عکس پی در پی  بگیرید و Read (خواندن) در زمان انتقال عکس به لپ  تاپ مشخص می شود. با خرید کارت حافظه سریع تر در زمان خود صرفه جویی می کنید.

بازرگانی رادینو مجموعه ای قدرتمند در پخش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر بوده و قیمت رقابتی، تنوع محصولات، ضمانت کالاها، ارسال سریع و دقیق از ویژگی های این فروشگاه می باشد.  کیفیتی که انتظار داشتید و قیمتی که انتظار نداشتید را با ما تجربه کنید  بازرگانی رادینو

3 دیدگاه برای راهنمای 3 مدل رایج خرید کارت حافظه با قیمت مناسب ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه